Рекомендації для учасників держзакупівель

Державні закупівлі все ще вважаються одним з найбільш популярних напрямків, коли мова заходить про проведення торгів. На сьогодні, формат тендерних замовлень є обов’язковим для всіх компаній, які в певній мірі залежать від бюджетного фінансування. Тут не так важливо, чи воно є частковим, чи мова йде про гарантування надання фінансів у повному обсязі.

Якщо говорити про більш досвідчених учасників, то вони вже добре розуміються в таких питаннях, та точно знають, на яких моментах потрібно робити особливий акцент. Якщо ж говорити про ті компанії, що не мають серйозного досвіду в таких процедурах, то для них це може стати певною проблемою, яка буде потребувати швидкого вирішення.

Перше, що варто зробити в такій ситуації – це перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/ueex/sections-council/representatives-electric-power, де можна швидко ознайомитись з великим переліком актуальної та корисної інформації. Що стосується участі в торгах, то для цього варто розглянути один з акредитованих електронних майданчиків. Українська енергетична біржа є зручним та функціональним ресурсом, що може вам у цьому допомогти.

Які помилки часто допускаються учасниками

Неправильні рішення – це досить розповсюджене явище серед новачків і це часто призводить до не зовсім приємних наслідків.

Говорячи про найбільш часті помилки, то до їх числа можна сміливо віднести наступні моменти:

  1. Неправильна робота з фінансами – не варто намагатися перемогти в боротьбі за тендер, роблячи для цього все можливе. Перше, що вам потрібно зробити – це самостійно визначити для себе ціну, нижче якої ви не будете опускатись при будь-яких умовах. Варто зазначити, що вартість повинна давати можливість компанії отримати хоч якийсь прибуток. Це стосується не лише державних замовлень, але і будь-якого іншого формату торгів;
  2. Помилки в документах – ще одним моментом є процес підготовки паперів, які повинні відповідати всім прописаним вимогам. Навіть наявність незначної помилки може стати реальним приводом для відмови. Тому, потрібно відразу перевіряти всі спірні моменти і готувати документацію таким чином, щоб організатор торгів не мав можливості знайти жодної причини, щоб позбавити вас можливості взяти участь в торгах.
  3. Недотримання термінів – ви повинні точно знати, що на подання заявки відводиться певний відрізок часу, протягом якого потрібно виконати всі вимоги замовника. Якщо мова йде про торги з контрагентами, то ще є шанс провести перемовини й домовитись про відстрочку, але при будь-якому іншому форматі зробити це буде дуже проблематично. Тому, потрібно серйозно відноситься до кожного аспекту, особливо коли мова йде про дотримання часових рамок;
  4. Неправильний психологічний підхід – часто, учасники думають про те, що в тендерних замовленнях все куплено і в них немає реальних шансів на те, щоб отримати перемогу в торгах. Насправді ж, коли мова йде про систему ПроЗорро, то вся процедура від самого початку й до кінця контролюється державними органами і у випадку наявності будь-яких порушень, в учасника є можливість подати скаргу до антимонопольного комітету України.

Якщо мова йде про компанії, які справді не мають великого досвіду участі в торгах, то врахування цих моментів буде достатньо для того, щоб значно підвищити свої шанси на позитивний результат, коли мова заходить про участь в будь-якому форматі торгів.

Скільки часу потрібно для реєстрації в ПроЗорро

Розпочнемо з того, що система ПроЗорро – це лише база даних і пройти реєстрацію саме в ній ви навіть не зможете. Сайт автоматично переведе вас до переліку активних акредитованих майданчиків, серед яких ви будете обирати якийсь один ресурс.

Тут варто звернути увагу на те, що процедура реєстрації та створення облікового запису може вагомо відрізнятись в залежності від того, який саме сервіс буде вами обрано.

Якісь майданчики цілеспрямовано пропонують спрощену процедуру реєстрації і роблять це для того, щоб зацікавити потенційних користувачів в тому, щоб вони обирали саме їх сайт. В середньому, процедура реєстрації може відняти 5-10 хвилин в залежності від окремо взятої ситуації.

Якщо говорити про неакредитовані майданчики, то вони завжди пропонують ще більш прості умови і роблять це для того, щоб потенційні користувачі віддавали свою перевагу саме їх ресурсам. 

Якщо ж говорити про формат електронних торгів та проведення державних замовлень, то для проведення закупівель потрібно обирати виключно акредитовані майданчики. В системі ПроЗорро є більше 10-ти таких сервісів, що пропонують різний інтерфейс, принцип роботи, функціонал та процедуру реєстрації. Вам залишається лише ознайомитися з цими сервісами більш детально та обрати серед них той ресурс, що буде для вас найбільш зручним.